Choć wiele jeszcze jest tajemnic do odkrycia na tym świecie, to przeszłość porywa wyobraźnię dużej liczby osób. Dlatego właśnie książki historyczne i wojenne cieszą się tak dużą popularnością. Literatura faktu istniała obok dzieł fikcji od zarania dziejów, oferując czytelnikom wgłębienie się do poprzednich postaci, wydarzeń oraz lat, które już dawno przeminęły.

Literatura historyczna najwyższej jakości

Postacie historyczne od dawna budziły zainteresowanie wśród miłośników historii. Ich życie często owite w cień tajemnicy, a ich czyny często zadają wiele pytań, odpowiedzi na które są częstym tematem spekulacji i teorii, które tworzone są przez znawców gatunku. Tematyka wojen również posiada szeregi pasjonatów, który do dziś dyskutują na temat strategii, jaka została użyta, lub wyposażenia wojennego, które zmieniało się na przestrzeni lat.

W naszym bogatym zbiorze książek historycznych natknąć się można na dzieła, które opisują prawie wszystkie epoki oraz omawiająca niemal cały panteon ciekawych postaci, które wsławiły się na kartach swojej ery. Do sprzedaży wybieramy takie książki, które uważamy za jak najbardziej wiarygodne, i jak najbliżej napisane w odniesieniu do materiału źródłowego. Jako, że jest to literatura faktu, musi ona być wierna swojej nazwie, i jak najdalej stać od fałszerstw i fikcji, którą często można znaleźć u autorów-szarlatanów.

Wojenka, wojenka – czyli książki o tematyce batalistycznej

Faktem jest, iż coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki o tematyce batalistycznej – szczególnie te, które opisują szczegóły z pola walki. Nierzadko można już spotkać dzieła, których tematyka opiera się głównie na opisywaniu wyposażenia postaci rycerzy, czy żołnierzy. Rzeczywiście, opisy, jakie typy zbroi nosili w czasach średniowiecznym
rycerze, a jaką najemnicy, czy inne postacie, lub rodzaje typów głowni od toporów, może być ciekawą lekturą.

Jeśli chodzi o opisy wyposażenia na polu walki, najwięcej jest jednak koneserów broni palnej. Ich historia, powstawanie, czy czym były ładowane dane karabiny lub strzelby są wciąż tematem debat u wielu pasjonatów. Więcej jest jednak na ich temat informacji, porównując to z hobby pasjonatów broni białej, gdzie trudno jest znaleźć niezardzewiały oręż lub tarczę, która nie rozpadła się na drzazgi. Faktyczni wielbiciele starszego oręża najczęściej muszą zadowolić się niedokładnymi replikami, lub spekulacjami ekspertów, które znajdą w dostępnych u nas dziełach literackich.

Zapraszamy serdecznie do przejrzenia naszego zbioru dzieł i tomiszczy, które są dla nas powodem dumy. Czeka na Ciebie literatura faktu, która pozwoli odkryć rąbek tajemnicy dawnych lat.